Poradnik praktyczny

Babciu, napisz książkę!

Poradnik praktyczny


autor: Krzysztof Kras

Pewnego dnia Maria Kras jadąc pociągiem do Tarnowa postanowiła zająć się czymś, aby czas podróż szybciej upłynął.

Na małych karteczkach zaczęła zapisywać historię swojego życia, ot tak po prostu dla samej siebie.

Po wielu latach za namową dzieci i wnuków 80-letnia dziś Babcia skończyła pisać swoją książkę „Bombowe Życie”.

Książka wydana została dzięki inteligentnemu systemowi wydawniczemu Ridero w postaci e-booka i w wersji papierowej.

Nikt z nas, członków rodziny Krasów i Dziedzinów, nie przypuszczał, że książka naszej mamy i Babci spotka się z tak sympatycznym i dużym odzewem czytelników!

Wiele osób z Polski i zagranicy przeczytało książkę i podzieliło się z nami swoją opinią.Często też słyszeliśmy głosy, że: „jaka szkoda, że moi rodzice już nie żyją, bo też zachęciłabym ich do napisania i wydania podobnej książki o naszej rodzinie”, lub : „to dobry pomysł, muszę namówić nasze babcie, aby napisały swoje książki, będą miały zajęcie, a rodzina duży pożytek”. Ktoś inny powiedział: " czytałam tę książkę oczami swojego nieżyjącego już tatusia!”.

Tych głosów było bardzo dużo.

i…

...pewnej bezsennej nocy przyszedł mi do głowy pomysł! — może warto uruchomić jakąś akcję, aby inne rodziny poszły naszym tropem i zachęciły babcie, dziadków, rodziców, wujków, ciocie, słowem starsze, przedwojenne pokolenie do napisania książek o historii swojej rodziny.

Lubię iść za głosem swojej Intuicji.

Rano podjąłem Decyzję, że uruchamiam taką Akcję Rodzinną, aby zainspirować przynajmniej kilka rodzin do realizacji pomysłu napisania i wydania w wersji papierowej książki o historii swojej rodziny.

Pomyślałem, że mogę pomóc w realizacji tego pomysłu poprzez napisanie Praktycznego Poradnika, który krok po kroku „poprowadzi” prawie za rękę każdego, kto podejmie to wyzwanie.

Jako „szef projektu” w naszej rodzinie przeszedłem całą ścieżkę, od nakłonienia mamy, czyli naszej Babci ( jak na nią mówimy odkąd urodził się pierwszy wnuk) do dokończenia swojej książki i wydania oraz wydrukowania pierwszych 50 szt. wersji drukowanej” Bombowego Życia”.

Dzięki wydawnictwu Ridero wszystko trwało krótko, odbyło się szybko i tanio!

To niezwykłe narzędzie internetowe pozwala każdemu, nawet takiemu technicznemu laikowi jak ja, nie ruszając się z domu wydać prawdziwą, pachnącą farbą i papierem książkę.

Praktyczny Poradnik "Babciu,napisz książkę!" w moim zamyśle ma być inspiracją dla innych rodzin do zrealizowania projektu napisania książki o historii własnej rodziny, przez kogoś z najstarszego pokolenia ( lub przez kilka osób z rodziny).

Adresowany jest jednak do młodego pokolenia, dzieci, wnuków, prawnuków.

Bo to oni powinni wziąć sprawę w swoje ręce i zachęć swoich rodziców lub dziadków do napisania lub podyktowania treści książki.To młode pokolenie powinno zająć się całym procesem napisania i wydania takiej rodzinnej książki.

Poradnik ten służy tej jednej sprawie!

Napisałem go na przykładzie wydania książki "Bombowe Życie" tak, jak w rzeczywistości było. Zamieściłem prawdziwe zdjęcia, tabele, dane jako przykład, nie wzór do naśladowania.

Jeżeli ktoś będzie chciał pójść naszym tropem, to proszę bardzo - zrobi to szybko. Jednak zachęcam pójść swoją drogą, wyzwolić swoją kreatywność i inicjatywę, swoją, tzn. całej rodziny.

Jestem bardzo wdzięczny wydawnictwu Ridero za objęcie Patronatu nad całą Akcją i udzieleniu wielkiego wsparcia w uruchomieniu, promowaniu i realizacji tej Ogólnopolskiej Akcji Rodzinnej.

Moim marzeniem jest, aby w jej wyniku powstało jak najwięcej wyjątkowych książek, które ocalą dla przyszłych pokoleń wspaniałe historie polskich rodzin.

Parafrazując słynne powiedzenie:

" ...śpieszmy się pisać rodzinne książki, bo nasi dziadkowie tak szybko odchodzą..."

z całego serca ZACHĘCAM DO UDZIAŁU W AKCJI

Deklaruję każdą pomoc, jakiej ja, moja cudowna rodzina i wyjątkowe wydawnictwo RIDERO możemy Wam udzielić.

Zapraszam też do współpracy każdą firmę, instytucję, media, organizacje społeczne, stowarzyszenia i fundacje oraz każdą pojedyncza osobę. Zachęcam wsparcia naszej Akcji w każdy możliwy sposób.

Zapewniam, że Ogólnopolska Akcja Rodzinna nie ma charakteru komercyjnego. Wszystko co robimy, robimy z porywu serca.

Jestem pewien, że właściwie odbierzecie moje, nasze intencje.

Każdego, kto chce mnie poznać zapraszam do obejrzenia krótkich filmików na kanale YouTube. Obraz jest wart dziesięć tysięcy słów.